Heta nyheter

0

Nyheter

Visa fler nyheter
  Aktuell tid: 08:16 (GMT +2:00)

Finanskalender

Tid Valuta Evenemang Verklig Prognos F?reg?ende
Kommande viktiga ekonomiska h?ndelser
29min   EUR Fransk konsumtion (M?nadsvis)   0,2% 0,8%
29min   EUR Fransk konsumentprisindex (M?nadsvis)    0,0% 0,8%
29min   EUR Franska harmoniserade indexet f?r konsumentpriser (M?nadsvis)      0,1%
44min   CHF Schweiziska KOF ledande aff?rsindikatorer   94,9 94,4
44min   EUR Spanska bruttonationalprodukten (Kvartalsvis)   0,7% 0,7%
2tim 14m   GBP F?retagsinvesteringar (Kvartalsvis)   0,5% 0,5%
2tim 14m   GBP Bytesbalansen   -32,0B -23,7B

B?sta kryptovalutor

Title Rensa
  Namn Symbol Pris (USD) B?rsv?rde (24H) volym ?ndr. (24H)
Bit365娱乐手机版下载 BTC 11.469,2 $201,17B $39,88B -12,45%
Ethereum ETH 301,72 $31,76B $13,83B -11,23%
Ripple XRP 0,4133 $17,46B $2,94B -11,81%
Bit365娱乐手机版下载 Cash BCH 415,99 $7,33B $3,14B -14,81%
Lite365娱乐手机版下载 LTC 117,558 $7,19B $5,50B -10,00%

Teknisk Analys

OMXS30
1.613,88
2019-06-27 17:25
Medlemmars ?sikter
Hausse
50%
Baisse
50%
Sammandrag: STARKT K?P B?rja handla
R?rliga genomsnitt:K?p (8)S?lj (4)
Indikatorer:K?p (7)S?lj (1)
S3S2S1PivotpunkterR1R2R3
1.613,621.614,621.616,121.617,121.618,621.619,621.621,12

Aktieurval

S?k efter aktier
   
   
   
Hitta

Kryptovalutapar

F? kryptovalutakurser i realtid
   
   
   
Hitta

Relaterade artiklar

2019-06-28 06:16 GMT

Finansmarknader i realtid

Globala Index

Namn Sista +/- +/- % Marknads?versikt Upp Ner
Dow 30 26.526,58 -10,24 -0,04%
Up
63.33%
Down
36.67%
19 11
S&P 500 2.924,92 +11,14 +0,38%
Up
76.28%
Down
23.52%
Unchanged
0.20%
373 115
DAX 12.271,03 +25,71 +0,21%
Up
43.33%
Down
56.67%
13 17
S&P/TSX 16.307,73 -4,49 -0,03%
Up
51.05%
Down
47.70%
Unchanged
1.26%
122 114
Nikkei 225 21.229,50 -108,67 -0,51%
Up
25.89%
Down
70.98%
Unchanged
3.12%
58 159

Svenska Index

Namn Sista +/- +/- % Marknads?versikt Upp Ner
OMXS30 1.616,94 +12,71 +0,79%
Up
56.67%
Down
43.33%
17 13
OMX Nordic 40 1.544,50 -1,62 -0,10%
Up
58.54%
Down
41.46%
24 17
OMX Stockholm 611,35 +2,16 +0,35%
Up
50.98%
Down
41.74%
Unchanged
7.28%
182 149
OMX Stockholm Mid. 882,58 +2,05 +0,23%
Up
51.09%
Down
41.61%
Unchanged
7.30%
70 57
OMX Stockholm Sma. 865,39 +6,05 +0,70%
Up
54.08%
Down
37.76%
Unchanged
8.16%
53 37
Stockholm Technol. 1.336,10 +6,14 +0,46%
Up
54.05%
Down
35.14%
Unchanged
10.81%
20 13

Indexterminer

NamnM?nadSista+/- %
OMXS30Jul 20191.614,75+0,64%
Norge 20Jul 2019799,44+0,19%
OMXC25 FJul 20191.112,00-1,11%
DAXSep 201912.265,0-0,16%
S&P 500Sep 20192.932,12+0,04%
FTSE 100Sep 20197.335,0-0,06%

R?varor

NamnM?nadSista+/- %
GuldAug 20191.419,75+0,55%
R?olja WTIAug 201959,08-0,59%
SilverSep 201915,328+0,22%
NaturgasAug 20192,324+0,09%
US Soyab?naAug 2019897,38+0,42%
US VeteSep 2019543,62-0,48%

Mest omsatta svenska aktier

NamnSista+/-+/- %
Volvo B146,60+0,50+0,34%
LM Ericsson B89,16-0,26-0,29%
Nordea Bank67,87+0,17+0,25%
Telia Company41,16-0,27-0,65%
SSAB A32,08+0,33+1,04%
Swedbank A139,4+0,5+0,36%

Ledan Aktier

NamnSista+/-+/- %
Exxon Mobil75,78-0,82-1,07%
Alibaba ADR170,90+1,91+1,13%
Deutsche Bank6,562+0,064+0,98%
Facebook189,64+1,84+0,98%
Alphabet A1.076,63-3,69-0,34%
Apple199,74-0,06-0,03%

B?rshandlande fonder

NamnSista+/-+/- %
SPDR S&P 500291,78+1,05+0,36%
Invesco QQQ Trust Se.186,62+0,71+0,38%
iShares S&P Europe 3.46,18000,00000,00%
SPDR Gold Shares132,92-0,14-0,11%
SPDR S&P Metals & Mi.27,9000+0,0800+0,29%
iShares MSCI Emergin.42,9393+0,2800+0,66%

Kurser & Obligationer

NamnM?nadSista+/-
Euro BTPSep 2019134,19+0,37
US 10 YR T-NoteSep 2019127,84-0,01
US 30Y T-BondSep 2019155,45-0,10
UK GiltSep 2019130,50-1,09
Euro BundSep 2019172,68-0,01
Euro SCHATZSep 2019112,2630,000

 

 

 

 

 

 

Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post