Tuoreimmat uutiset

0
  Aika: 09:16 (GMT +3:00)

Talouskalenteri

Aika Val. Tapahtuma Todellinen Ennuste Edellinen
Tulevat keskeiset taloustapahtumat
28min   EUR Ranskalaisten kulutusmenot (MoM)   0,2% 0,8%
28min   EUR Ranskan kuluttajahintaindeksi (MoM)    0,0% 0,8%
28min   EUR Ranskan YKHI (MoM)      0,1%
43min   CHF KOF:n suhdanneindikaattorit   94,9 94,4
43min   EUR Spanish GDP (QoQ)   0,7% 0,7%
2h 13m   GBP Yritysten investoinnit (QoQ)   0,5% 0,5%
2h 13m   GBP Vaihtotase   -32,0B -23,7B

T?rkeimm?t kryptovaluutat

Title Tyhjenn?
  Nimi Symboli Hinta (USD) Markkina-arvo (24H) vol. Muutos (24 h)
Bit365娱乐手机版下载 BTC 11.467,2 $201,88B $40,11B -12,47%
Ethereum ETH 301,79 $31,89B $13,88B -11,21%
Ripple XRP 0,41307 $17,49B $2,95B -11,87%
Bit365娱乐手机版下载 Cash BCH 415,84 $7,34B $3,15B -14,85%
Lite365娱乐手机版下载 LTC 117,588 $7,23B $5,53B -9,97%

Tekninen Analyysi

Norja 25
799,50
27.06.2019 17:33
J?senten n?kemykset
H?rk?
50%
Karhu
50%
Yhteenveto: VAHVA MYY Aloita kaupank?ynti
Liukuva Keskiarvo:Osta (0)Myy (12)
Indikaattorit:Osta (2)Myy (6)
S3S2S1Pivot KohtaR1R2R3
797,76798,33799,26799,83800,76801,33802,26

Uutiset

N?yt? lis?? uutisia

Osakehaku

Seuraa osakkeita
   
   
   
Haku

Kryptovaluuttaparit

Katso kryptovaluuttojen tosiaikaiset kurssit
   
   
   
Haku

Aiheeseen liittyv?t artikkelit

28.06.2019 06:16 GMT

Reaaliaikaiset rahoitusmarkkinat

Suomen Indeksit

Nimi Viimeinen Muut. Muutos % Markkinakatsaus Nous. Lask.
OMX Helsinki 25 3.953,85 -5,40 -0,14%
Up
48.00%
Down
44.00%
Unchanged
8.00%
12 11
OMX Helsinki 9.340,11 -4,96 -0,05%
Up
55.47%
Down
33.58%
Unchanged
10.95%
76 46
OMX Helsinki Mid . 325,22 +0,94 +0,29%
Up
62.79%
Down
32.56%
Unchanged
4.65%
27 14
OMX Helsinki Smal. 376,01 +3,72 +1,00%
Up
52.83%
Down
30.19%
Unchanged
16.98%
28 16
OMX Helsinki Benc. 49,97 -0,09 -0,18%
Up
52.00%
Down
40.00%
Unchanged
8.00%
26 20
OMX Helsinki Cap . 6.480,90 -3,41 -0,05%
Up
55.47%
Down
33.58%
Unchanged
10.95%
76 46

Maailman Indeksit

Nimi Viimeinen Muut. Muutos % Markkinakatsaus Nous. Lask.
Dow 30 26.526,58 -10,24 -0,04%
Up
63.33%
Down
36.67%
19 11
S&P 500 2.924,92 +11,14 +0,38%
Up
76.28%
Down
23.52%
Unchanged
0.20%
373 115
DAX 12.271,03 +25,71 +0,21%
Up
43.33%
Down
56.67%
13 17
S&P/TSX 16.307,73 -4,49 -0,03%
Up
51.05%
Down
47.70%
Unchanged
1.26%
122 114
Nikkei 225 21.229,50 -108,67 -0,51%
Up
25.89%
Down
70.98%
Unchanged
3.12%
58 159

Indeksien Futuurit

NimiKuukausiViimeinenMuutos %
Ruotsi 30Hein? 20191.614,75+0,64%
Norja 25Hein? 2019799,44+0,19%
OMXC25 FHein? 20191.112,00-1,11%
DAXSyys 201912.264,2-0,16%
S&P 500Syys 20192.932,12+0,04%
FTSE 100Syys 20197.335,2-0,06%

Hy?dykkeet

NimiKuukausiViimeinenMuutos %
KultaElo 20191.419,25+0,51%
WTI-raaka?ljyElo 201959,09-0,57%
HopeaSyys 201915,322+0,18%
LuonnonkaasuElo 20192,324+0,09%
US SoijapapuElo 2019897,00+0,38%
US Vehn?Syys 2019543,38-0,53%

Johtavat suomalaiset osakkeet

NimiViimeinenMuut.Muutos %
Nokia Oyj4,350-0,045-1,02%
Neste Oil Oyj30,18+0,10+0,33%
Stora Enso Oyj R10,025+0,055+0,55%
Kesko48,87+0,56+1,16%
UPM-Kymmene22,96-0,18-0,78%
Sampo Oyj A41,44-0,26-0,62%

Johtavat Osakkeet

NimiViimeinenMuut.Muutos %
Exxon Mobil75,78-0,82-1,07%
Alibaba ADR170,90+1,91+1,13%
Deutsche Bank6,562+0,064+0,98%
Facebook189,64+1,84+0,98%
Alphabet A1.076,63-3,69-0,34%
Apple199,74-0,06-0,03%

ETF-Rahastot

NimiViimeinenMuut.Muutos %
SPDR S&P 500291,78+1,05+0,36%
Invesco QQQ Trust Se.186,62+0,71+0,38%
iShares S&P Europe 3.46,18000,00000,00%
SPDR Gold Shares132,92-0,14-0,11%
SPDR S&P Metals & Mi.27,9000+0,0800+0,29%
iShares MSCI Emergin.42,9393+0,2800+0,66%

Korot&Joukkovelkakirjat

NimiKuukausiViimeinenMuut.
Euro BTPSyys 2019134,16+0,34
US 10 YR T-NoteSyys 2019127,84-0,01
US 30Y T-BondSyys 2019155,45-0,10
UK GiltSyys 2019130,50-1,09
Euro BundSyys 2019172,68-0,01
Euro SCHATZSyys 2019112,2630,000

 

 

 

 

 

 

Google+:n avulla
tai
Rekister?idy s?hk?postitse